Dolandırıcı medyumlar ve sahtekar hocalar nasıl anlaşılır?

Medyumluk, binlerce yıllık tarihi olan çok eski bir meslektir. Medyumlar, asırlardır ustalık ilişkisi ile mesleklerini devam ettirirler. Bugün piyasada olan güvenilir ve gerçek medyumlar, alimlerin, hocaların yüzlerce yıllık el yazması kitaplarından, bu kitaplarda yer alan ve İslam alimleri tarafından nakledilen dualardan, belli durumlarda okunacak surelerden ve ayetlerden faydalanırlar. Bu bilgiler yüzlerce yıldır alimler ve bilginler tarafından derlenmiş, denenmiş ve uygulanmış bilgilerdir.

Güvenilir medyumlar ve gerçek medyumlar, gizli ilimler konusunda derinleşmiş, bu ilimlere hakim hocalardır. Kullanacakları muskaları, tılsımları ve vefkleri, ilmine uygun olarak ve eski yazıyla kendileri yazarlar. Bunları kişiye ve kişinin sorununa, yapılacak çalışmaya özel olarak hazırlarlar. Asla başkası adına hazırlanmış muska, tılsım ya da vefki bir başkasına tekrar kullanmazlar. Fotokopi vs. yollamazlar.

Güvenilir ve gerçek medyumlar dini bilgiler konusunda donanımlı, alim hocalardır. Fıkıh, kelam ve hadis bilirler. Sure ve ayetleri ezbere bilirler. Allah’ın mübarek isimlerini ezbere bilirler. Günahı, sevabı, haramı, helali bilir ve gözetirler. Haramdan ellerini, dillerini, kalplerini sakınırlar. Bu yüzden güvenilir ve gerçek medyumlara gönül rahatlığıyla açılabilir, dertlerinizi, sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Bir medyumla çalışma yapmaya karar vermeden önce onu bu özelliklerine göre incelemeniz önemlidir. Ayrıca, mutlaka ve mutlaka, hem kendi sitesinde, hem de medyum yorumları yayınlayan internet sitelerinde söz konusu medyum hakkında yazılan yorumları iyice okumalısınız. Başkalarının deneyerek edindiği tecrübeler sayesinde, medyum seçimi konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece paranız ve zamanınız boşa gitmez. Güvenilir ve gerçek medyumları tercih etmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Aksi takdirde telafisi imkansız zararlar görebilirsiniz.

Medyum hoca şikayetlerini okumak ve siz de yorumda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir